triokandinsky.com
Inici Currículums Repertori Programes Escoltar extractes Fotos i vídeos CDs Premsa Contacte
Trío Kandinsky

CONCERTS 2012-2013

24 d'agost de 2012
Concerts de Santa Cristina (Lloret)
Programa: Cafè Nostàlgia, Tangos i Havaneres (Piazzolla, Cervantes, Albéniz, Montsalvatge)

20 d'octubre de 2012
Festival de Música Contemporánea de Tres Cantos (Madrid)
Programa: Montsalvatge, Casablancas, Marco, J.L.Turina i Guinjoan

2 de novembre de 2012
Sociedad Filarmónica de Burgos
Programa: Schubert, Schumann, Dvorak

4 de novembre de 2012
Teatre Auditori la Gorga de Palamós
Programa: Cafè Nostàlgia, Tangos i Havaneres

28 de novembre de 2012
Fundación Juan March (Madrid)
Programa: Weinberg, Shostakovitch

6 de desembre de 2012
Conservatori de Shangai (Xina)
Programa: Granados, Turina, Cassadó i Piazzola

7 de desembre de 2012
Facultat de Musca de l'Escola Normal de Hangzou (Xina)
Programa: Granados, Turina, Cassadó i Piazzola

8 de desembre de 2012
Conservatori de Nanjing (Xina)
Programa: Granados, Turina, Cassadó i Piazzola

3 de març de 2013
Auditorio de Valencia
Programa: Rachmaninov, Clara Schumann, Dvorak

18 d'abril de 2013
Auditori Conservatori del Liceu
Programa: Rachmaninoff, Weinberg, Schubert

13 de juny de 2013
Vetllada a Ca'n Cirera
Programa: Granados, Dvorak

17 de juliol de 2013
Vespres Musicals del Monestir de Pedralbes, Barcelona
Programa: Messiaen, Quartet per al fi dels temps, amb J.L. Estellés

3 d'agost de 2013
Festival de Cervià de Ter,
Església de Santa Maria
Programa: C.Schumann, Dvorak

 

CONCERTS 2012 (1r sem.)

12 de gener de 2012
L'Auditori, Barcelona
Programa: Montsalvatge, Ravel

31 de gener de 2012
Tarragona
Programa: Café Nostalgia

14 de març de 2012
Puerto Rico
Programa: Turina, Granados, Dvorak

17 de març de 2012
Teatro Nacional, Santo Domingo
Programa: Turina, Granados, Dvorak

22 de març de 2012
Conservatori Superior del Liceo, Barcelona
Programa: Montsalvatge, Guinjoan, Dvorak

28 de març de 2012
Brno, Txèquia
Programa: Granados, Turina, Dvorak

29 de març de 2012
Mikuhlov, Txèquia
Programa: Clara Schumann, Dvorak

4 d'abril de 2012
Semana de Música Religiosa, Cuenca
Programa: Guix, Humet, Schubert
Llegir crònica a 'El Periodico'

29 d'abril de 2012
Palamós
Programa: Cafè Nostàlgia, Tangos i Havaneres (Piazzolla, Cervantes, Albéniz, Montsalvatge)

9 de maig de 2012
Buenos Aires, Argentina
Programa: Brahms, Schoenberg

10 de maig de 2012
Rosario, Argentina
Programa: Brahms, Schoenberg

15 de maig de 2012
Vienna, Austria
Programa: Montsalvatge, Gerhard, Schoenberg
Llegir crònica a ConcertoNet.com

21 de maig de 2012
Saragossa
Programa: Brahms, Schuber

21 a 28 de juliol de 2012
Finlandia
Crussell Festival
Programa: Schubert, Messiaen

CONCERTS 2011 (2n sem.)

6 d'agost de 2011
Sant Feliú de Guíxols, Festival de la Portaferrada
Programa: Granados, Dvorak

17 de setembre de 2011
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa: Cervelló, Baldrís (estreno), Shostakovich

30 d'octubre de 2011
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa: Beethoven, Schubert

27 de novembre de 2011
Torroella de Montgrí
Programa: Cafè Nostàlgia, Tangos i Havaneres (Piazzolla, Cervantes, Albéniz, Montsalvatge)

11 de desembre de 2011
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa: Schumann, Wieck, Brahms

13 de desembre de 2011
Madrid, Caixafòrum
Programa: Chopin, Brahms

14 de desembre de 2011
Gijón
Programa: Brahms, Dvorak

18 de desembre de 2011
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa familiar: Donant la mà a Beethoven

CONCERTS 2010-2011

3 de juny de 2010
Vetllades Musicals a Can Cirera
Programa: Clara Schumann, Brahms

17 de juny de 2010
Riudarenas (Ibercamera)
Programa: Granados, Brahms

11 de setembre de 2010
Auditori Pau Casals del Vendrell Residència 2010
Bicentenari del naixement de F. Chopin i R. Schumann
Programa: Obres de Schumann i Chopin

6 d’octubre de 2010
Auditori de St Cugat Temporada de concerts
Programa: Obres de Montsalvatge, Schumann, Dvorak

10 d’octubre de 2010
Auditori Pau Casals del Vendrell Residència 2010
Dones compositores
Programa: Obres de Clara Schumann, Germaine Tailleferre i Rebeca Clarke

31 d’octubre de 2010
Auditori Pau Casals del Vendrell Residència 2010
La música popular a través de la música culta
Programa: Obres de Montsalvatge i Dvorak

17 de novembre de 2010
Fundación Juan March Ciclo “Brahms, el progresista”
Programa: Obres de Brahms, Zemlinsky i Schoenberg

25 de novembre de 2010
Auditori de Barcelona Temporada de Müsica de Cambra
Programa: Obres de Montsalvatge, Schumann, Dvorak

28 de novembre de 2010
Auditori Pau Casals del Vendrell Residència 2010
Estrenes d’ahir, estrenes d’avui
Programa: Obres de Gerhard, Malats, Rodriguez-Picó i Ramon Humet

14 de desembre de 2010
Masterclass Conservatori de Terrassa

24 de febrer de 2011
Concert Conservatori Municipal de Barcelona
Programa: Granados, Brahms

25 de febrer de 2011
Auditori Enric Granados de Lleida-Temporada de concerts
Programa: Obres de Beethoven, Montsalvatge, Dvorak

14 d'abril de 2011
Sessió magistral Conservatori Superior del Liceu: La nit Transfigurada

17 d'abril de 2011
Fundación Don Juan de Borbón, Segovia
Programa: Pärt, Glass, Schoenberg

27 d'abril de 2011
Classe magistral Escola Oriol Martorell (Barcelona)

3 de maig de 2011
Sessió magistral Conservatori Superior de Música del Liceu:
La petjada de Japó en els compositors catalans contemporanis

11 de juny de 2011
Concert en residència (El Vendrell): Cafè Nostàlgia Tangos i Havaneres: obres de Albeniz, Cervantes,Montsalvatge, Piazzola

CONCERTS 2009-2010

4 d'octubre de 2009
A l’entorn d’Albèniz
Auditori Pau Casals, El Vendrell
Programa: Pedrell, Falla, Granados, Turina

9 d'octubre de 2009
Conservatoire Supérieur de Musique Lyon, França
Programa: Lopez-Lopez, Kagel, Boulanger, Turina

18 d'octubre de 2009
Concert popular
Auditori Pau Casals, El Vendrell
Programa: Pärt, Kagel, Piazzola, Lopez-Lopez

19 d'octubre de 2009
Exposició Arístides Maillol
La Pedrera, Barcelona
Programa: Rio Pareja

25 d'octubre de 2009
Centenari Haydn-Mendelssohn
Auditori Pau Casals, El Vendrell
Programa: Haydn, Brahms, Mendelssohn

1 de novembre de 2009
Caixaforum, Barcelona
Programa: Haydn, Brahms, Mendelssohn

3 de novembre de 2009
Auditori del Conservatori del Liceu, Barcelona
Programa: Turina, Granados, Boulanger, Kagel

8 de novembre de 2009
Auditori de Granollers
Programa: Concert Triple, Beethoven. Amb l’Orquestra de Cambra de Granollers
Dir: Manel Valdevieso

13 de novembre de 2009
Auditori Pau Casals, El Vendrell
Sessió per a escuelas

15 de novembre de 2009
Auditori Pau Casals, El Vendrell
Diàlegs: Catalunya/Japón
Programa: Humet, Guix, Casablancas, Kozakura, Hariyuki

Gira Japó

· 8 de decembre de 2009
Institute Cervantes, Tokyo
Programa: Ravel, Humet, Casablancas, Turina, Kozakura, Hariyuki, Lopez-Lopez

· 9 de decembre de 2009
Kunitachi College of Music, Tokyo
Workshop

· 10 de decembre de 2009
Koen-dori Classics, Tokyo
Programa:Ravel, Humet, Casablancas, Turina, Kozakura, Hariyuki, Lopez-Lopez

· 11 de decembre de 2009
Munetsugu-hall
Programa: Ravel, Humet, Casablancas, Turina, Kozakura, Hariyuki, Lopez-Lopez

15 de gener de 2010
Concert d'inauguració-Exposició Pau Casals a l'exili (Bruxelles)
Programa: Granados, Mendelssohn

20 de gener de 2010
Filarmónica de Badajoz
Programa: Arvo Päart, Kagel

29 d'abril de 2010
Festival Spanien Modern
Programa: Sánchez-Verdú,Humet, Guinjoan, Kagel

24 de maig de 2010
Mataró
Programa: Triple Concert de Beethoven

29 de maig de 2010
Olot
Programa: Triple Concert de Beethoven

30 de maig de 2010
Vilafranca del Penedès
Programa: Triple Concert de Beethoven

3 de juny de 2010
Concerts a Ca’n Cirera
Programa: Obres de Clara Schumann i Brahms

6 de juny de 2010
Diumenges al Palau de Palau de la Música, Barcelona
Programa: Triple Concert de Beethoven

CONCERTS 2008-2009

2 d'octubre de 2008
Cicle de L'Esperança Coronada, Dènia
Programa: Riera, Guinjoan, Kozakura, Takemitsu, Sánchez Verdú

5 d'octubre de 2008
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa: ''Les dues escoles de Viena'', Schubert, Webern, Zemlinsky, Schönberg

19 d'octubre de 2008
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa: Monogràfic Guinjoan

21 d'octubre de 2008
Festival de Música Contemporánea de Barcelona (musicadhoy)
La Pedrera, Barcelona (Catalunya)
Programa: Riera, Guinjoan, Messiaen

22 d'octubre de 2008
Conservatorio Maria Cristina, Málaga
Programa: Schubert, Zemlinsky, Schoenberg

6 de novembre de 2008
Auditori del Conservatori Superior de música del Liceu, Barcelona
Programa: Monogràfic Casablancas (concert i master-class)

7 de novembre de 2008
Auditori de Vilaseca
Programa: Brahms, Guinjoan, Schoenberg

16 de novembre de 2008
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa: Schubert, Schumann

18 de novembre de 2008
Caja Vital, Kutxa, Vitoria
Programa: Beethoven, Zemlinsky, Schumann

22 de novembre de 2008
Zamora
Programa: Beethoven, Zemlinsky, Brahms

27 de novembre de 2008
Auditori del Conservatori Superior de música del Liceu, Barcelona
Programa: Monogràfic Guinjoan (concert i master-class)

28 de novembre de 2008
Perspectives de la música contemporània, Auditori de La Pedrera, Barcelona
Programa: Riera, Balada, Charles

30 de novembre de 2008
Fundació 'la Caixa', Lleida
Programa: Webern, Zemlinsky, Schubert, Schoenberg

7 de desembre de 2008
Auditori Pau Casals del Vendrell
Programa: Casablancas, Messiaen

9 de desembre de 2008
Auditori del Conservatori Superior de música del Liceu, Barcelona
Programa: Messiaen (concert i master-class)

15 de desembre de 2008
Conservatori Superior de Palma de Mallorca
Programa: Casablancas, Guinjoan, Sánchez- Verdú (concert i master-class)

15 de desembre de 2008
Festival Encontres, Palma de Mallorca
Programa: Casablancas, Parera, Guinjoan, Kozakura, Sánchez Verdú, Takemitsu

14 de gener de 2009
Badajoz
Programa: Haydn, Beethoven, Mendelssohn

15 de gener de 2009
Almería
Programa: Haydn, Beethoven, Mendelssohn

21 de gener de 2009
Alicante
Programa: Haydn, Beethoven, Mendelssohn

22 de gener de 2009
Cáceres
Programa: Haydn, Beethoven, Mendelssohn

23 de gener de 2009
Melilla
Programa: Haydn, Beethoven, Mendelssohn

24 de gener de 2009
Plasencia
Programa: Haydn, Beethoven, Mendelssohn

4 de març de 2009
Concert House, Oslo (Noruega)
Programa: Brahms, Guinjoan, Schoenberg

10 de març de 2009
Oviedo
Programa: Haydn, Brahms, Schoenberg

12 de març de 2009
L'Auditori, Barcelona
Programa: Brahms, Guinjoan, Schumann Quartet

17 de març de 2009
San Juan (Puerto Rico)
Programa: Gerhard, Zemlinsky, Schoenberg

24 de març de 2009
Ávila
Programa: Haydn, Beethoven, Mendelssohn

28 de març de 2009
Conservatori de Vic
Master Class

10 de maig de 2009
Banyoles
Programa: Haydn, Turina, Mendelssohn

5 de juliol de 2009
Festival de Músiques religiosses i del món: Amor diví, amor humà, Girona
Programa: Pärt, Guix, Schoenberg

18 de juliol de 2009
Festival A tempo, Caracas, Veneçuela
Programa: Rueda, Guix, Rivas, Kagel

23 de juliol de 2009
Cervera
Programa: Montsalvatge, Ravel, Mendelssohn

30 de juliol de 2009
Festival Pau Casals, El Vendrell
Programa: Beethoven Triple

CONCERTS 2007-2008

13 a 19 de septembre de 2007
Lyon (França)
Musicades de Lyon
Programa: Gerhard, Serra, Guinjoan

21 d'octubre de 2007
Auditori d'El Vendrell (Catalunya)
Programa: Compositors catalans a l'exili; obres de R. Gerhard, J. Pahissa i G. Cassadó

13 de novembre de 2007
Teatre de l'Universitat, Ankara (Turquia)
Programa: Picasso i la musica; obres de R. Gerhard, I. Stravinsky, M. Falla i M. Ravel

1 de desembre de 2007
Auditori d'El Vendrell (Catalunya)
Classe magistral

2 de desembre de 2007
Auditori d'El Vendrell (Catalunya)
Programa: Homenatge a J. Serra: obres de J. Serra i M. Ravel

4, 5 i 6 de desembre de 2007
Conservatorio de Las Rozas, Morelia (Mexico)
Classes magistrales

20 de desembre de 2007
L’Auditori de Barcelona (Catalunya)
Programa: J. Serra, L. Janacek i A. Schoenberg

10 de gener de 2008
Conservatorio Superior de Música, Málaga
Programa: J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

15 de gener de 2008
Centro Cultural Araba, Victoria (Euskadi)
Programa: J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

29 de gener de 2008
Teatro Metropol de Tarragona
(Catalunya)
Programa: J. Brahms, J. Haydn
i M. Ravel

31 de gener de 2008
Fundació “la Caixa”, Palma de Mallorca (Ses Illes)
Programa: F. Bridge, M. Ravel
y A. Schoenberg

1 de febrer de 2008
Conservatori Superior de Música, Palma de Mallorca (Ses Illes)
Classe magistral

27 de febrer de 2008
L’Auditori de Barcelona (Catalunya)
Festival Nous Sons
Programa: P. Dusapin, H. Kozakura, J. Riera i M. Ravel

6 de març de 2008
Cicle musicadhoy
Auditorio Nacional, Madrid
Programa: Monogràfic Benet Casablancas

13 de març de 2008
Matadepera (Catalunya)
Programa: Liubov, liebe, amore..., obres de J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

2 d'abril de 2008
Manresa (Catalunya)
Programa: Liubov, liebe, amore..., obres de J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

4 d'abril de 2008
La Seu d’Urgell (Catalunya)
Programa: Liubov, liebe, amore..., obres de J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

11 d'abril de 2008
Vilanova i la Geltrú (Catalunya)
Programa: Liubov, liebe, amore..., obres de J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

25 d'abril de 2008
Cerdanyola (Catalunya)
Programa: Liubov, liebe, amore..., obres de J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

14 de maig de 2008
Consell Superior d'Investigacions Científique, Barcelona (Catalunya)
Programa: Brahms, Ravel i Guinjoan

17 de maig de 2008
Rubí (Catalunya)
Programa: Liubov, liebe, amore..., obres de J. Brahms, L. Janacek i A. Schoenberg

23 de maig de 2008
Festival ENSEMS
València (País Valencià)
Programa: Balada, Sánchez Verdú, Casablancas, Guinjoan

28 de maig de 2008
Fundación Juan March, Madrid
Programa: Homenatge a Leonardo Balada

5 de juliol de 2008
Nits Culturals, Sant Pere Sallavinera (Catalunya)
Programa: Schumann, Janacek, Beethoven i Brahms
amb la col·laboració del clarinetista Harri Maki

9 de juliol de 2008
Patio de los Arrayanes –La Alhambra, Granada (Andalusia)
Festival Internacional de Música i Danza
Programa: Mozart, Takemitsu i Messiaen
Harri Mäki, clarinet

28 de juliol de 2008
Festival Internacional de Música, Cambrils (Catalunya)
Programa: Haydn, Brahms i Ravel

 

CONCERTS 2006-2007

23 de septembre de 2006
Festival de Santa Cristina d’Aro (Girona, Catalunya)
Programa: Homs, Cervelló, Guinjoan, Ravel

21 d'octubre de 2006
Barcelona, Fundació Caja Madrid
Programa: “Homenatge a J. Homs”: obras de Homs, Gerhard i Ravel

11 de novembre  de 2006
Quito (Equador)
Programa: Gerhard, Granados, Montsalvatge, Ravel

13 de novembre de 2006
Lima (Perú)
Programa: Homs, Casablancas, Gerhard, Charles

19 de novembre de 2006
L’Hospitalet de Llobregat
(Barcelona, Catalunya)
Programa: “Aniversaris”: Homs, Mozart, Shostakovich, Ravel

10 de desembre de 2006
Torroella de Montgrí
(Girona, Catalunya)
Programa: “Aniversaris”: Homs, Mozart, Shostakovich, Ravel

23 de desembre de 2006
Barcelona, Caixafòrum
Programa: “Entorn a Fragonard”: Mozart, Stravinsky, Tchaikovsky

22 de març de 2007
Barcelona, L’Auditori
Festival Nous Sons
Programa: Parra, Sánchez Verdú, Harvey, Ives, Ravel

2 d'abril de 2007
Formentera (Balears)
Programa: Beethoven, Tchaikovsky

19 d'abril de 2007
Barcelona, L’Auditori
Programa: “Música en temps del Tercer Reich”: Hindemith, Messiaen

24 d'abril de 2007
Barcelona, L’Auditori
Cicle “Barcelona, Mompou 2007”
Programa: Charles, Casablancas, Takemitsu, Isan Yun, Mompou

27 d'abril de 2007
Madrid, Caixafòrum
Programa: “Entorn a Fragonard”: Mozart, Stravinsky, Tchaikovsky

12 de maig de 2007
Tarragona, Centre Social i Cultural
Fundació "La Caixa"
Programa: Ravel, Bridge, Schoenberg

12 a 20 de juliol de 2007
Camprodon (Girona)
Curso Internacional de Música Isaac Albéniz